ASIX XR99 MT250 2T to pojazd z dwusuwowym silnikiem LONCIN o pojemności 224cm3 zaopatrzony w podwójną chłodnicę cieczy. Przeznaczony dla młodzieży i dorosłych od ok 175-180cm wzrostu. Odpalany jest na rozrusznik elektryczny lub kopkę. Zestawiony na kołach 21/18″ z siedziskiem na wysokości 950mm od ziemi. Motocykl posiada dwukomorowe, regulowane zawieszenie przednie. Dzięki dwóm komorom praca zawieszenie jest bardzo płynna i nie występuje tu efekt „dobijania” zawieszenia. Tylne zawieszenie również wyposażone jest w regulację pracy amortyzatora. Możemy ustawić szybkość dobicia i odbicia amortyzatora. Ponadto XR99 MT250 2T wyposażony jest w licznik motogodzin, gniazdo USB, handbary oraz wiele elementów aluminiowych, takich jak: kierownica, felgi, piasty, wahacz, łamane klamki hamulca i sprzęgła, podnóżki CNC, półki amortyzatorów CNC, osłona przedniej zębatki, osłona tylnej tarczy hamulcowej, korek oleju z bagnetem i wiele więcej
| Silnik: | MT250 2T chłodzony cieczą |
| Pojemność: | 250 cm³ |
| Moc: | 23,53kW (32KM) |
| Rozruch: | elektryczny + nożny |
| Skrzynia biegów: | manualna 6-biegowa (1-0-2-3-4-5-6) |
| Koła: | 21/18" |
| Napęd: | łańcuch 520H Gold O-Ring |
| Wymiary: | dł. 2100mm |
| Wysokość siedziska: | 950mm od ziemi |
| Hamulce przód: | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce tył: | tarczowe hydrauliczne |
| Gwarancja: | 24 miesiące |
